Konferencja dot. realizacji Programu Modernizacji Policji

W dniu 29 marca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się Konferencja dotycząca przedstawienia procesu wdrożenia i realizacji „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu na lata 2017 – 2020” oraz zasad podziału środków finansowych na podwyżki wynagrodzeń Pracowników Policji.
Konferencja została zorganizowana z inicjatywy Przewodniczącej Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji Lucyny Jaworskiej-Wojtas.
Prelegentem prezentacji pt. „Pracownicy Policji – Podwyżki Wynagrodzeń” był dr insp. Tomasz Szankin – Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. kontaktów ze związkami zawodowymi, który szczegółowo omówił i przedstawił wszystkie działania strony służbowej i związkowej dotyczące wprowadzenia w/w ustawy.
Zaproszonymi uczestnikami spotkania byli również Przewodnicząca Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ Pracowników Policji Małgorzata Lewicka, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński, Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu mł. insp. Adam Półtoraczyk oraz Główna Księgowa KWP w Poznaniu Arleta Owczarek i Z-ca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu podinsp. Mirosława Fleischer oraz licznie przybyli pracownicy Policji woj. wielkopolskiego.
Głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński przedstawiając rzeczową analizę realizacji I i II etapu podwyżek dla pracowników Policji woj. wielkopolskiego.
Przewodnicząca KKW NSZZ Pracowników Policji Małgorzata Lewicka nakreśliła obecne działania, jak również przyszłościowe plany naszej organizacji związkowej.
Przewodnicząca WZZ NSZZ Pracowników Policji w Poznaniu Lucyna Jaworska-Wojtas działając w imieniu Związku podkreśliła ważność dialogu i współpracy z Pracodawcą i stroną rządową oraz znaczenie reprezentatywności organizacji związkowej.
Wojewódzki Zarząd Zakładowy NSZZ Pracowników Policji w Poznaniu składa serdeczne podziękowania zaproszonym gościom i pracownikom Policji woj. wielkopolskiego za udział w konferencji.

Opracowała: Lucyna Jaworska-Wojtas, Jolanta Smul
Dokumentacja fotograficzna: Zbigniew Pośpiech