CEYTUN – kolejne spotkanie młodych związkowców z Europy, w którym uczestniczył przedstawiciel NSZZ Pracowników Policji

W dniach 17 – 19 stycznia 2014 roku w Budapeszcie, dzięki Fundacji im. Friedrich Eberta, odbyło się kolejne spotkanie młodych działaczy związkowych z 6 krajów: Węgier, Słowacji, Czech, Niemiec, Austrii i Polski, uczestniczący w projekcie, który nazwali CEYTUN (Central Europe Young Trade Unionist Network). Polska reprezentowana była przez trzy centrale związkowe: FZZ, OPZZ i NSZZ „Solidarność”

Nasz związek, z ramienia Forum Związków Zawodowych reprezentował członek Prezydium KKW Łukasz Bukowski, który wraz z grupą koleżanek i kolegów z KM FZZ, OPZZ i NSZZ „Solidarność” kontynuował debatę nad wspólną wizją i rozwojem współpracy międzynarodowej Związków Zawodowych oraz uczestniczył w wspólnej konferencji połączonej ze szkoleniem z zakresu działalności związkowej.

Szkolenie prowadzone było przez młodych związkowców z IG Metall, niemieckiego związku  który jest jedną z największych samodzielnych organizacji na świecie (zrzesza ok. 2,2 mln. członków).

Szkolenie odbywało się w 3 grupach międzynarodowych i obejmowało obszary:

CEYTUN 2.0 – rozwijanie struktury programu młodych związkowców

Social Media – skuteczne, efektowne i zarazem efektywne istnienie w mediach społecznościowych

Actions and Campaigns – pokazujące jak tworzyć skuteczne akcje lub kampanie związkowe osiągając przy tym założony cel.

Bardzo duża ilość materiału oraz tematów do poruszenia w przyszłości sprawiła, iż 3 dni minęły bardzo szybko. Zgodnie z ustaleniami, kolejnym przystankiem młodych związkowców CEYTUN będzie Warszawa, w której spotkanie zaplanowano w październiku 2014 roku.