Informacja dotycząca organizowanej przez NSZZ Pracowników Policji konferencji „Pracownik Policji – Ubogi Cywil”

W nawiązaniu do wcześniej przesłanej informacji dot. organizacji przez NSZZ Pracowników Policji konferencji „Pracownik Policji Ubogi Cywil „ informujemy, że na dziś już sporo zaproszonych gości potwierdziło swój udział.

Obecnie zabiegamy o zainteresowanie mediów tematem pracowników Policji, tak by przekonać znanych, rozpoznawalnych dziennikarzy do poświęcenia ich czasu zarówno na lekturę opisująca naszą – pracowników Policji – sytuację, jak i wygospodarowania przez ludzi, których czas jest cenny, paru godzin w dniu 10 września 2013r. w celu wzięcia udziału w dyskusji „Pracownik Policji Ubogi Cywil.”

Dla dobra konferencji ja uwzględniałam dziś wniosek naszego prawnika, który pomaga nam w organizacji i nie będę informowała o tym jacy przedstawiciele mediów będą w niej brali udział. Chodzi o to, by wiedza o tym jacy dziennikarze przybędą na konferencję nie została wykorzystana tylko po to by do nich zaczęły trafiać mnożące się ostatnio listy otwarte, w których ich autorzy próbują pogorszyć wizerunek zarówno instytucji jak i członków Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ PP – organizatora konferencji.

Podkreślam, że naszym celem nie jest informowanie na bieżąco o tym co nas boli lecz skierowanie przekazu na zewnątrz poprzez pokazanie naszej grupy zawodowej i naszych problemów osobom, które interesując się resortem tzw. mundurowym , do tej pory, mało wiedzą o nas pracownikach Policji.

Temat nie jest łatwy gdyż Policja jest medialnie kojarzona z Policjantami. Na dziś argumentami i zabiegami pragniemy doprowadzić do sytuacji by nasz temat najpierw zaistniał, a do września przebił się na kolegiach redakcyjnych decydujących o tym jaki temat spośród wielu ma być w ramówce danego dnia.

Liczymy w tym zakresie bardzo na doświadczenie naszego prawnika Piotra Wujec, który nagłaśniał od 1999 r. w mediach wiele tematów związkowych (można to sprawdzić na Google) od tematów prywatyzacji, poprzez strajki i spory zbiorowe po organizowane z jego udziałem skierowane do polityków i dziennikarzy kampanie związkowe.

Spokojnie krok po kroku poszerzamy krąg polityków, dziennikarzy informując i rozmawiając o problemach pracowników Policji. Robimy to nie natarczywie. Pragniemy stopniowo zbudować nie roszczeniową lecz merytoryczną argumentację NSZZ Pracowników Policji, a tym samym autorytet naszego Związku.

Mamy świadomość trudności i ryzyko opisanych przez naszego prawnika w swoim mailu adresowanym do członków KKW, który mimo, że nie adresowany do Przewodniczącego GKR, wywołał kontrowersyjny list otwarty skierowany do Was naszych członków.

Jako Przewodnicząca KKW podtrzymuje apel zawarty w mailu naszego prawnika o przesyłanie do nas Waszych pomysłów dotyczących tej konferencji w kontekście budowania argumentacji.

Mając na uwadze wagę tej konferencji dla interesów pracowników Policji bardzo proszę by każdy z członków naszego związku czytając przesyłane mu różne informacje porównywał je z faktami i sam decydował, które z nich są elementem kampanii wyborczo – politycznej, a które mają za cel pomóc nam w walce o nasze pracownicze interesy.

Zdajemy sobie sprawę, że kolejne nasze działania rodzą obawę o osiągniecie następnego zamierzonego celu przez Prezydium KKW NSZZ Pracowników Policji.

Obawy takie są zasadne po sukcesie Prezydium KKW, które w 2013r. doprowadziło do wstrzymania zwolnień pracowników CUL, a następnie dzięki szeregu prawnych wystąpień, do ich powrotu, do Policji. Mając to na uwadze prosimy naszych członków by porównywali z faktami pomówienia kierowane wobec mnie czy też członków Prezydium KKW lub osób nam pomagających, które szczególnie się nasiliły po tym jak powiadomiliśmy o wynajęciu auli w celu organizacji konferencji „ Pracownik Policji – Ubogi Cywil”.

Pozostaję z nadzieją, że tak jak udało się na początku roku 2013 przekonać polityków do tzw. 145 PLN, tak i teraz uda się słusznymi argumentami i otwartą dyskusją doprowadzić do wpisania tej kwoty jako składowej naszego wynagrodzenia zasadniczego oraz przemodelowania racjonalnie budżetu na kolejne lata, tak by pojawił się tam element umożliwiający podniesienie naszych wynagrodzeń.

Poniżej odnośnik do treści pisma

pdf