Informacja w sprawie dodatków dla pracowników KSC zatrudnionych w laboratoriach kryminalistycznych i komórkach kontroli

Prezydium Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ Pracowników Policji w maju br. podjęło działania zmierzające do uregulowania sytuacji pracowników służby cywilnej zatrudnionych w laboratoriach kryminalistyki i wydziałach kontroli jednostek Policji. W dniu 09 czerwca oraz 23 sierpnia 2011 roku Przewodnicząca KKW Kol. Małgorzata Lewicka skierowała wystąpienie do Przewodniczącego Forum Związków Zawodowych wskazując na konieczność ujęcia wspomnianej grupy pracowników w projekcie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie uprawnień szczególnych przysługujących niektórym kategoriom członków korpusu słuzby cywilnej. Powyższe zagadnienie zostało zgłoszone Komendantowi Głównemu Policji (L.Dz. P – 123/11 z dnia 15 września 2011 r) oraz stanowiło jeden z kluczowych tematów poruszonych przez naszą organizację podczas narady kierownictwa służbowego Policji w dniu 20 września 2011r. Ponieważ dotychczasowe przedsięwzięcia w zakresie unormowania sytuacji pracowników zatrudnionych w laboratoriach i wydziałach kontroli nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, przedstawiciele naszej organizacji w dniu 07 listopada 2011 roku podczas spotkania z udziałem kierownictwa słuzbowego KGP, kolejny raz podnieśli brak stosownych uregulowań dla pracowników  zatrudnionych w warunkach uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia. Obecny na spotkaniu Pan Komendant nadinsp. Andrzej Trela polecił przeprowadzenie w tym zakresie analizy przez Biuro Kadr i Szkolenia KGP. Krajowa Komisja Wykonawcza NSZZ Pracowników Policji licząc, iż podjęto energiczne działania w przedmiotowym zakresie poprosiła o przedstawienie wyników analizy.

Poniżej odnośnik do treści pisma dot. przedstawienia wyników analizy