Gwiazdki na pagonach i historyczny moment w Szczytnie!
Wielkie święto w Akademii Policji w Szczytnie! 14 maja 2026 r. przejdzie do historii jako dzień wyjątkowej promocji oficerskiej. Po raz pierwszy w historii formacji, symbolicznego uderzenia szablą generalską w ramię nowych oficerów dokonało aż czterech generałów!
Jako NSZZ Pracowników Policji z ogromną dumą uczestniczyliśmy w tej podniosłej uroczystości. Naszą organizację reprezentowali:
– Joanna Rosińska – Wiceprzewodnicząca Krajowej Komisji Wykonawczej,
– Paweł Karczewski – Przewodniczący Zarządu Akademickiego w APwSz.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na tę wyjątkową uroczystość Komendantowi Głównemu Policji gen. insp. Markowi Boroniowi oraz Pani Komendant-Rektor APwSz nadinsp. Agacie Malasińskiej-Nagórny. Możliwość towarzyszenia funkcjonariuszom w tak przełomowym momencie ich kariery jest dla nas wyrazem doskonałej współpracy i wzajemnego szacunku.
Pierwsze szlify oficerskie odebrało 425 funkcjonariuszek i funkcjonariuszy (97 policjantek oraz 328 policjantów).
Najważniejsze momenty uroczystości:
Promocji dokonali: gen. insp. Marek Boroń, nadinsp. Roman Kuster, nadinsp. Tomasz Michułka oraz nadinsp. Rafał Kochańczyk.
Gratulacje nowym podkomisarzom złożył Minister MSWiA Marcin Kierwiński.
Medalem Stulecia Służby Kobiet w Policji uhonorowano insp. Monikę Porwisz oraz podkom. Annę Pepłowską.
Bycie oficerem to nie tylko prestiż i dwie gwiazdki na pagonie, to przede wszystkim ogromne zobowiązanie wobec obywateli i podwładnych. Gratulujemy wszystkim promowanym wytrwałości! Szczególne ukłony kierujemy w stronę rodzin naszych kolegów i koleżanek – Wasza cierpliwość była źródłem ich siły.
Zdj.: Jacek Konieczny (SKS APwSz)
