Przedstawiamy jedenasty post z cyklu “Każdy inny – wszyscy niezbędni!”, w którym chcemy pokazać jak ważnymi zadaniami dla prawidłowego funkcjonowania Policji zajmują się pracownicy Polska Policja.
Poprzednio przybliżyliśmy dziesięć stanowisk,które zajmują pracownicy Policji m.in: informatyk, sprzątaczka, pełnomocnik
ds. OIN, mechanik, kadrowiec (na końcu postu znajdziesz linki), dziś chcemy Państwu przybliżyć stanowisko, z którym wiąże się narażenie na substancje chemiczne oraz czynniki biologiczne potencjalnie zakaźne!
– biegły w laboratorium kryminalistycznym*.
Poza pracą laboratoryjno-biurową w zakresie zadań tego stanowiska pracy znajduje się uczestniczenie w charakterze specjalisty w oględzinach miejsc zdarzeń na wniosek Policji lub prokuratury w celu pomocy przy zabezpieczaniu śladów do dalszych badań laboratoryjnych.
Biegły w laboratorium kryminalistycznym nadzoruje sprzęt badawczy w tym dokonuje sprawdzeń pośrednich, konserwuje sprzęt oraz przygotowuje i sprawdza jakość używanych do badań odczynników w celu zapewnienia otrzymywania ważnych wyników badań.
Osoby zatrudnione na tym stanowisku samokształcą się poprzez analizę i zapoznanie się z przepisami, artykułami naukowymi i opracowaniami specjalistycznymi oraz bierze udział w warsztatach i konferencjach w celu zdobycia wiedzy niezbędnej do uzyskania uprawnień do samodzielnego wydawania opinii z zakresu chemii.
Biegli prowadzą szkolenia i przygotowują publikacje w zakresie metod badawczych i ich zastosowania w kryminalistyce w celu rozpowszechniania informacji dotyczących możliwości badawczych w chemii kryminalistycznej.
Osoby zatrudnione na tym stanowisku prowadzą również sprawozdawczość w ramach wykonywanych badań naukowych, walidują i wdrażają nowe metody badawcze oraz przystosowują rezultaty badań do potrzeb praktyki w celu zapobiegania, wykrywania i zwalczania przestępczości.
Dzięki wytężonej, niezwykle odpowiedzialnej pracy, narażonej na stres i substancje chemiczne/czynniki biologiczne osoby zatrudnione na stanowisku biegłego w laboratorium kryminalistycznym zapewniają prawidłowe funkcjonowanie polskiej Policji, niestety ich praca jest zdecydowanie za nisko wynagradzana!
Szanowne Koleżanki/Koledzy dziękujemy Wam za pracę na rzecz formacji a także
(a w zasadzie przede wszystkim) na rzecz ofiar przestępstw.
Jeżeli podoba Ci się ta seria daj znać – like/komentarz na Naszym Facebook
Jeżeli chcesz aby zwiększyła się świadomość co do roli pracowników Policji – udostępnienij post na Facebook
Poprzednie posty
Nr 1 – Informatyk
Facebook
Nasza strona https://nszz-pp.pl/?p=7216
Nr 2 – Sprzątaczka
Facebook
Nasza strona https://nszz-pp.pl/?p=7233
Nr 3 – Finansista
Facebook
Nasza strona https://nszz-pp.pl/?p=7246
Nr 4 – Konserwator
Facebook
Nasza strona https://nszz-pp.pl/?p=7275
Nr 5 – Pełnomocnik ds. OIN
Facebook
Nasza strona https://nszz-pp.pl/?p=7289
Nr 6 – Mechanik
Facebook
Nasza strona https://nszz-pp.pl/?p=7307
Nr 7 – Kadrowiec
Facebook
Nasza strona https://nszz-pp.pl/?p=7335
Nr 8 – Rusznikarz
Nasza strona https://nszz-pp.pl/?p=7349
Nr 9 – Stanowisko do spraw poszukiwań międzynarodowych
Nasza strona https://nszz-pp.pl/?p=7383
Nr 10 Kucharz
Nasza strona https://nszz-pp.pl/?p=7411