W dniu 19.12.2023 r. w Kancelaria Premiera odbyła się konferencja prasowa Premiera Donald Tusk dotycząca przyjętego przez Radę Ministrów projektu Ustawy budżetowej na rok 2024.
Rząd zabezpieczył środki na:
realizację programu „Rodzina 800+”,
realizację Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, który przysługuje na drugie
i kolejne dziecko w rodzinie, w wieku od 12. do 36. miesiąca życia,
dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym
lub u dziennego opiekuna,
wypłatę tzw. 13. i 14. emerytury w 2024 r.,
wypłatę uzupełniającego świadczenia rodzicielskiego dla osób, które wychowały
co najmniej 4 dzieci i ze względu na długoletnie zajmowanie się dziećmi nie wypracowały emerytury w wysokości, która odpowiada co najmniej kwocie najniższej emerytury,
realizację od 2024 r. ustawy o świadczeniu wspierającym, której celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym z największymi trudnościami w samodzielnym funkcjonowaniu – ustawa służy częściowemu pokryciu wydatków związanych
z zaspokojeniem szczególnych potrzeb życiowych tych osób,
działalność kół gospodyń wiejskich, orkiestr dętych oraz klubów sportowych,
wzrost wynagrodzeń nauczycieli i pracowników sfery budżetowej.
Zapewniamy w budżecie wzrost wynagrodzeń i uposażeń, w tym kwot bazowych, o 20 proc. dla wszystkich pracowników państwowej sfery budżetowej oraz żołnierzy i funkcjonariuszy – także celników – przekazał szef rządu.
Jest zdecydowanie za wcześnie aby mówić jak finalnie będzie wyglądać realizacja wzrostu wynagrodzeń pracowników Polska Policja. Dlatego z uwagą będziemy śledzić procedowanie projektu Ustawy budżetowej i okołobudżetowej na rok 2024.
W dniu 21 grudnia 2023 r. podczas kontynuacji pierwszego posiedzenia Sejm Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy budżetowej na rok 2024 oraz projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2024.
Źródło: KPRM
Zdjęcie: TVN24
#nszzpp #nszzpracownikówpolicji
#pracownikPolicji #budżet2024