Nadzwyczajny Zjazd Delegatów NSZZ Pracowników Policji

📣 W dniach 9 – 12 kwietnia 2024 r. w Juracie odbył się Nadzwyczajny Zjazd Delegatów NSZZ Pracowników Policji, którego głównym celem było uchwalenie i wprowadzenie do stosowania (nowego) zbioru praw, przepisów, zasad postępowania i uprawnień, jakim jest Statut NSZZ Pracowników Policji.

📌 Przybyli z całego kraju Delegaci – przy profesjonalnej obecności i wiedzy prawnika – w sposób bardzo odpowiedzialny podjęli wyzwanie, którym było procedowanie aktu, aż do szczęśliwego jego uchwalenia. Następnym krokiem było postąpienie według określonej procedury w celu uchwalenia aktu współistniejącego ze Statutem, czyli Ordynacji Wyborczej.

Również w tym przypadku Delegaci stanęli na wysokości zadania i Ordynacja została przyjęta.

💬 Profesjonalizm i sprawność działań Delegatów pozwoliła na spójnie zespoloną z programem organizację czasu i przeprowadzenie ważnego szkolenia dla uczestników zjazdu na temat pojęcia konfliktu oraz sposobu wychodzenia z sytuacji konfliktowych (na które – niestety – wciąż jesteśmy narażeni). Szkolenie przeprowadził Pan Pełnomocnik Komendanta Głównego do kontaktów ze związkami zawodowymi – dr Tomasz Szankin.

❗ Na tle tych wydarzeń można stwierdzić, iż przeprowadzone obrady zjazdowe były zwieńczeniem całego długiego procesu tworzenia przez Prezydium NSZZ Pracowników Policji, opracowywania oraz ,,doszlifowywania” zapisów najważniejszego zbioru praw i uprawnień, jakim dla każdej organizacji, w tym NSZZ Pracowników Policji, jest główny akt prawny – Statut!

Krajowa Komisja Wykonawcza

NSZZ Pracowników Policji