Inauguracja roku akademickiego 2024/2025 w Akademii Policji w Szczytnie

📣 2 października br. w auli im. Władysława Stasiaka Akademii Policji w Szczytnie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2024/2025 z udziałem nadinsp. dr. Rafała Kochańczyka – Zastępcy Komendanta Głównego Policji oraz Pani Agaty Furgały – Dyrektora Departamentu Porządku Publicznego MSWiA.

📌 Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu Rzeczypospolitej Polskiej, insp. dr Agata Malasińska-Nagórny podziękowała za przyjęcie zaproszenia i udział w uroczystości zgromadzonym.

💬 Nadinsp. dr Rafał Kochańczyk, w imieniu kierownictwa Policji, podziękował władzom i kadrze APwSz za wkład i zaangażowanie w zmianę systemu szkolenia polskich policjantów i pracowników cywilnych.

📌 W dalszej części inauguracji nastąpiło uroczyste ślubowanie, immatrykulacja, promocja doktorska oraz wręczenie medali i wyróżnień.

👥 Wykład inauguracyjny nt. „Szkolnictwo policyjne – nowe wyzwania” wygłosił prof.dr hab. Arkadiusz Letkiewicz.

📌 W tej jakże ważnej uroczystości w życiu akademii nie mogło zabraknąć przedstawiciela NSZZ Pracowników Policji – Naszą organizację reprezentowała Joanna Rosińska Wiceprzewodnicząca KKW NSZZPP, serdecznie dziękujemy Pani Komendant-Rektor Akademii Policji w Szczytnie za zaproszenie.

🗣️ Uroczystość uświetnił występ Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego.

#nszzpp #nszzpracownikówpolicji #inaugracja #akademiapolicji #szczytno #rokakademicki
Zdj. Jacek Konieczny SKS APwS