Informacja ze szkolenia „Znaj swoje prawa i możliwości działania”

W dniach 12-15 czerwca 2012 r. w miejscowości Brok odbyło się szkolenie dla Przewodniczących i Wiceprzewodniczących Wojewódzkich ,Szkolnych Zarządów Zakładowych NSZZ Pracowników Policji połączone z obradami Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ Pracowników Policji . Tematyką szkolenia były przede wszystkim prawa pracownicze i uprawnienia organizacji związkowych w ochronie interesów pracowniczych – temat szkolenia „Znaj swoje prawa i możliwości działania”. Tematykę szkolenia przygotował i prowadził Pan mecenas mgr Piotr Wujec. Podczas szkolenia uczestnicy mogli dowiedzieć się jakie prawa przysługują pracownikom, jakie przedstawicielom związków zawodowych w świetle obowiązujących przepisów w stosunku do pracodawcy, w jaki sposób należy wykorzystywać obowiązujące akty prawne do celów działalności związku zawodowego oraz w jaki sposób reprezentować pracowników.

Natomiast w dniu 13 czerwca br odbyły się obrady KKW na które przyjechał Zastępca Komendanta Głównego Policji Pan insp. dr hab. Arkadiusz Letkiewicz. Podczas obrad członkowie Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ Pracowników Policji zwrócili się do Pana Komendanta z wieloma pytaniami nurtującymi środowisko pracowników policji. Najbardziej istotnym tematem była sprawa przyznania po 100 zł netto dla każdego zatrudnionego pracownika policji od 1 lipca 2012 do 31 grudnia 2012 r. W trakcie swojego wystąpienia Pan Komendant poinformował zebranych, że od lipca br. pracownicy policji otrzymają powyższą kwotę, zdementował też informacje iż środki finansowe na planowane dodatki 100 zł będą pochodzić z funduszu 3% jak i z tytułu jego zmniejszenia. Po spotkaniu z Panem Komendantem odbyło się dalsze szkolenie.

Następnie w trakcie odbywającego się szkolenia odbyło się spotkanie z przedstawicielami firm brokerskich „ Mentor” z Torunia oraz „PWS Konstanta” z Bielsko Białej którzy zaprezentowali wolę i chęć współpracy z NSZZ Pracowników Policji . Zaproponowali by powołać wspólny zespół roboczy do ustalenia warunków współpracy oraz wynegocjowania jak najlepszego pakietu ubezpieczeń dla pracowników policji.