Podwyższone koszty uzyskania przychodu – wzór z omówieniem

Koszty podstawowe w wysokości 250 zł przysługują każdemu pracownikowi otrzymującemu w danym miesiącu przychód ze stosunku pracy, stosunku służbowego, pracy nakładczej lub spółdzielczego stosunku pracy. Podwyższone koszty uzyskania przychodu wynoszą natomiast 300 zł i są stosowane w przypadku pracownika, który zamieszkuje poza miejscowością wykonywania pracy i ponosi dodatkowe koszty związane z dojazdem do miejsca pracy. […]

Refundacja okularów – jak często należy się pracownikowi?

Pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia swoim pracownikom profilaktycznej opieki zdrowotnej. Oprócz badań lekarskich wstępnych, okresowych i kontrolnych musi on zapewnić pracownikom okulary korygujące wzrok, jeżeli konieczność ich stosowania będzie wynikała z zaświadczenia lekarskiego wystawionego przez lekarza medycyny pracy. W związku z tym refundacja okularów jest obowiązkiem leżącym po stronie pracodawcy.   Pełny tekst informacji tutaj….