SPÓR ZBIOROWY – ROKOWANIA

CO DALEJ ZE SPOREM ZBIOROWYM?
W ubiegły piątek związki zawodowe reprezentujące pracowników Policji, w tym NSZZ PP, otrzymały od Komendantów odpowiedzi o odrzuceniu żądań z uwagi na niemożliwość ich realizacji. Wobec tego przechodzimy do KOLEJNEGO etatu sporu zbiorowego, którym są
R o k o w a n i a.
Należy też dodać, że w niektórych jednostkach kierownictwo służbowe, w założonym terminie, nie udzieliło odpowiedzi na piśmie, ograniczając się do stwierdzenia, że zrealizować naszych żądań zwyczajnie nie są w stanie.
Dlatego zgodnie z zasadami określonymi w Ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych przechodzimy do kolejnego etapu, którym są: r o k o w a n i a!
Oznacza to, że – zgodnie z prawem – działania związków zawodowych reprezentujących pracowników Polucji wchodzą w kolejną fazę realizacji celu, którym ma być osiągnięcie podwyżki płac oraz poprawy sytuacji zawodowej pracowników Policji .
Rokowania są fazą, która zakłada działania zmierzające do dalszego rozwoju sporu, a przede wszystkim wydarzeń – na ten czas – bez zbędnego wyładowywania sił i emocji już na początku sporu, który przecież głównie dedykowany jest decydującym i rządzącym.
Działania te będą długie, dlatego potrzebne będą niespożyte siły, cierpliwość i przede wszystkim konsekwentne działanie związków zawodowych. Winny się też one oprzeć o ciągłe wzbudzanie zainteresowania nie tylko politycznego (posłowie, senatorowie), ale też medialnego, co dałoby nam możliwość zbudowania silniejszej pozycji przetargowej względem Premiera, kierownictwa MSWiA, czy innych ministerstw, w tym, np. Finansów.
Stąd też wypływa nasza prośbą o jak największe nagłaśnianie działań związkowych dla ich synchronizacji w celu stopniowania siły i nabierania mocy protestu. Stąd prośba do Was o wsparcie działań – tu liczymy na Was – na Wasze zainteresowanie i pomoc w budowaniu medialnego i politycznego zainteresowania naszymi wspólnymi sprawami, naszą sytuacją, w której od lat osadzeni są przez decydentów pracownicy Policji i sprawą naszych żądań, określonych w sporze. Każdy z nas ma swoje środowisko społeczne, w którym, np. żyje – funkcjonuje jakiś P. Poseł, czy też może ma osobisty kontakt z/do mediów, itp. Jeśli możecie pomóc w ten sposób – sobie i nam – prosimy, podeślijcie nam kontakt na Messenger, zadzwońcie, czy napiszcie mail lub nawet SMS. To ważne!