Spotkanie Wigilijne w Komendzie Głównej Policji

21 grudnia 2022 r. – Komenda Główna Policji w Warszawie – spotkanie wigilijne środowiska policyjnego oraz straży granicznej, straży pożarnej, w którym uczestniczyli – jako gospodarze – Komendanci Główni tych Formacji, Komendanci Wojewódzcy i Szkół Policji, Dyrektorzy Biur, następnie: Przewodniczący Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Poseł Wiesław Szczepański, księża biskupi polowi trzech wyznań oraz kierownictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i przedstawiciele organizacji związkowych reprezentujących pracowników Policji, w tym Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Policji.
W trakcie uroczystości padło wiele dobrych słów, głównie życzeń zdrowia i spokoju. Nie zabrakło też podziękowań oraz – obietnic – w tym ze strony Pana Wiceministra M. Wąsika, który na forum powiedział o zbliżającym się czasie rozmów z przedstawicielami związków zawodowych w sprawie pracowników Policji. Przyjęliśmy do wiadomości te słowa, choć tym razem z dużą rezerwą, albowiem takie obietnice słyszeliśmy już nie raz, a potem było, jak przedtem… Dajmy jednak Panu ministrowi szansę na – tym razem – dotrzymanie słowa. Czekamy na ten dzień, a tymczasem niech magia Świąt Bożego Narodzenia zaczaruje nasze życie i sprawi je lepszym…
Dziękujemy wszystkim zebranym za życzenia świąteczne. Również życzymy wszystkiego co najlepsze na ten wyjątkowy czas.
Najbardziej jednak liczymy,że Pan Wiceminister Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i AdministracjiMaciej Wąsik dotrzyma słowa i spotka się z przedstawicielami związków zawodowych reprezentujących pracowników Policji.