Prezydent RP zawetował Ustawę okołobudżetową na 2024 rok

W dniu 23 grudnia 2023 r. na platformie X (dawniej Twitter) Kancelaria Prezydenta RP Pan Prezydent RP ogłosił,że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw okołobudżetowej na rok 2024 ,w której przypominamy znalazły się 20 % podwyżki dla sfery budżetowej.

Jednocześnie informuję, że po Świętach niezwłocznie złożę do Sejmu własny projekt, dotyczący m. in. podwyżek dla nauczycieli i pozostałych wydatków zaplanowanych w ustawie okołobudżetowej – poinformował Prezydent RP.

Prezydenckie weto zabiera pieniądze nauczycielom przedszkolnym i początkującym, za to znosi „kominówkę”, czyli umożliwia nieograniczone podwyżki dla prezesów państwowych spółek i agencji. Wstyd. Wesołych Świąt, Prezydencie. Poszkodowanych uspokajam: poradzimy sobie z tym – poinformował Donald Tusk.

Będziemy bacznie śledzić projekt Pana Prezydenta RP Andrzej Duda, wierzymy, że dobro pracowników Policji, którzy współtworzą Polska Policja nie będzie mu obojętne.

#nszzpp #nszzpracownikówpolicji
#pracownikPolicji #budżet2024