Rekrutacja na stanowiska organizatorów związkowych Forum Związków Zawodowych

W Warszawie z inicjatywy Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych Sektora Usług – UNI Europa, reprezentującej ponad 900 organizacji związkowych i ponad 20 mln pracowników i pracownic powstało Centrum Organizowania Związków Zawodowych (COZZ), które zakresem swojego działania obejmuję Polskę, Słowację, Czechy i Węgry. UNI Europa na kongresie w marcu tego roku w Rzymie przyjęło rezolucję, która mówi:

„Uznając istotne znaczenie organizowania pracowników w Europie Środkowej i Wschodniej UNI Europa i jej organizacje członkowskie postanawiają stworzyć Centrum, w oparciu o dobre praktyki Bałtyckiej Akademii Organizowania (http://www.balticoa.org/joomla-BOA/index.php) i innych organizacji, które będzie mieć możliwość szkolenia organizatorów i organizatorek, aktywistów i aktywistek, jak i etatowych działaczy i działaczek związkowych.”

Pozostałe międzynarodowe konfederacje związków zawodowych (m.in. IndustriAll,) zostały zaproszone do włączenia się w prace i działania COZZ.

Statutowa działalność COZZ obejmować będzie między innymi:

• wspieranie i promowanie działalności związków zawodowych, w szczególności w zakresie rozwijania ich strategii i taktyk organizowania się oraz rozwijania programów szkoleń organizacyjnych;

• kształcenie oraz promowanie wiedzy na temat dialogu społecznego, sprawiedliwości społecznej i integracji społecznej;

• kształcenie oraz promowanie wiedzy na temat indywidualnych i zbiorowych praw pracowniczych oraz dobrych praktyk w stosunkach pracy.

Centrum poszukuje obecnie kandydatów i kandydatek na stanowiska ‘Organizator/ka związkowy/a’ i ‘Organizator/ka związkowy/a w trakcie szkolenia’ (OS).

Głównymi zadaniami Organizatorki/a i OS będą: praca w zespole zajmującym się rozwijaniem i tworzeniem kampanii organizacyjnych w różnych sektorach gospodarki, głównie na terenie Polski, ale może być też potrzeba pracy za granicą. Codzienne obowiązki obejmują: rekrutowanie nowych członków / członkiń do związków zawodowych, przygotowywanie materiałów potrzebnych w kampanii, przygotowywanie i prowadzenie szkoleń (formalnych i nieformalnych), pozyskiwanie liderów / liderek w miejscach pracy według strategii COZZ.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV w nieprzekraczalnym terminie do dnia 6 sierpnia do godz. 15.00 w formie elektronicznej na adres KKW NSZZ PP, a także do dnia 8 sierpnia do godz. 9.00 na adres biuro@cozz.eu.

Broszura informacyjna dot. rekrutacji pdf