Posiedzenie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych – 8 luty 2024 r.

W dniu 8 lutego 2024 r. odbyło się posiedzenie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, którego tematem była m.in Informacja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat najpilniejszych prac legislacyjnych.

W posiedzeniu komisji z ramienia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji uczestniczyły Wiceprzewodniczące KKW :
– kol. Anna Kwasiborska
– kol. Joanna Rosińska

Przedstawicielka NSZZPP jako jedyna miała możliwość zabrać głos w sprawie pracowników Policji. Temat uregulowania statusu prawnego Naszej grupy zawodowej jest przedmiotem wieloletnich działań organizacji związkowych reprezentujących pracowników Polska Policja.

Wiceprzewodnicząca zaznaczyła,że w Ustawie o Policji znalazły się regulacje dotyczące policjantów, psów oraz koni służbowych a niestety nadal brakuje zapisów dotyczących grupy zawodowej, która jest niezbędna w prawidłowym funkcjonowaniu formacji. Nasza organizacja wystosowała apel do komisji o podjęcie pilnych prac legislacyjnych mających na celu wpisanie pracownika Policji do UoP.

Dziękujemy Panu Posłowi Jarosław Zieliński który niezmiennie wspiera działalność organizacji związkowych reprezentujących pracowników Policji, za zwrócenie uwagi na konieczność nowelizacji UoP.

Link do transmisji obrad komisji :LINK

#nszzpp #nszzpracownikówpolicji
#pracownikpolicji #mswia #komisjaasw
#nszzppdziała